| Rated Voltage | 0.6/1 KV |
|---|---|
| Conductor | Stranded Bare Copper |
| Insulation (1st Layer) | Mica Tape |
| Insulation | XLPE |
| Delivery Length | Cut To Length |
| Rated Voltage | 0.6/1 KV |
|---|---|
| Conductor | Stranded Bare Copper |
| Insulation (1st Layer) | Mica Tape |
| Insulation | XLPE |
| Delivery Length | Cut To Length |
| Insulation | Mica Tape |
|---|---|
| Sheath Color | Upon Customer Request |
| Shield Type | Unshielded |
| Nominal Voltage | 600/1000V |
| Core | 1/2/3/4/5/2+1/3+1/4+4/3+2 |
| Function | Environmental Protection |
|---|---|
| Jacket | LSOH Sheath |
| Model Name | LSZH Electric Cable |
| Temperature Rating | -40°C To 90°C |
| Conductor | Copper Stranded Wire |
| Specifications | IEC60502-1, SPLN 43-3 |
|---|---|
| Voltage | 0.6/1 KV |
| Flame Retardant | IEC60332-1-2 |
| Construction Characteristics | CU/PVC/PVC/STA/PVC |
| Conductor | Annealed Copper Conductor |
| Specifications | IEC60502-1, IEC12706.1, IEC60332.1 |
|---|---|
| Voltage | 0.6/1 KV |
| Test Voltage | 3500V |
| Construction Characteristics | CU/XLPE/DSTA/PVC |
| Conductor | Annealed Copper |
| Rated Voltage | 18/30/36KV |
|---|---|
| Cable Mark | As Customer Required |
| Outsheatn | PVC Or PE |
| Test Voltage | 21 KV For Cables Of 6/10 KV; |
| Cable Drum Length | As Per Request |
| Name | Low Smoke Zero Halogen Cable |
|---|---|
| No. Of Conductor | Two Cores |
| Size | 1 Mm |
| Use | Indoor And Outdoor Use |
| Insulation | PVC Compound With Mica Layer |
| Name | Low Smoke Zero Halogen Cable |
|---|---|
| No. Of Conductor | Two Cores |
| Size | 1.5 Mm |
| Use | Indoor And Outdoor Use |
| Insulation | PVC Compound With Mica Layer |
| Specifications | IEC60502-1,SPLN 43-6 |
|---|---|
| Voltage | 0.6/1 KV |
| Construction Characteristics | CU/XLPE/PVC |
| Conductor | Annealed Copper |
| Insulation | Extruded XLPE |