| Name | Residential Copper Wire |
|---|---|
| No. Of Conductor | Single Core |
| Cable Shape | Round |
| Conductor | Flexible Conductor |
| Insulation | PVC Compound |
| Name | Copper Building Wire |
|---|---|
| Usage | Home Application |
| Strands | 50 Strands |
| Standard | CCC Standard |
| Insulation | PVC Compound |
| Specifications | IEC 60227-5 |
|---|---|
| Rated Voltage | 450/ 750V |
| Test Voltage | 3000 V |
| Construction Characteristics | CU/PVC/PVC/STA/PVC |
| Conductor | Copper Class 1,IEC 60228 (solid Conductors); Copper Class 2, IEC 60228 (stranded Conductors) |
| Specifications | 60227 IEC 10; SNI 04-6629.4 |
|---|---|
| Voltage | 300 / 500 V |
| Construction Characteristics | Conductor: Solid Conductor Class 1 Or Stranded Conductor Class 2 |
| Insulation | PVC |
| Outer Sheath/Jacket | PVC |
| Category | Low Voltage Up To 750 V |
|---|---|
| Conductor | Bare Copper Class 5 |
| Temperature Range | -40 To +90°C |
| Insulation | Cross-linked Polyolefin Compound |
| Certification | ISO 9001,ISO 14001 |
| Name | Stranded Electrical Wire |
|---|---|
| No. Of Conductor | Two Cores |
| Size | 1 Mm |
| Cable Shape | Round |
| Insulation | PVC Compound With Mica Layer |
| Sample | Free |
|---|---|
| Outer Characters | Flame Retardant, Fire Resistant, LSHF |
| Voltage Rating | 0.6/1kV, 3.6/6kV, 6/10kV, 8.7/15kV, 12/20kV, 18/30kV, 21/35kV, 26/35kV |
| Usage | Power Distribution And So On. |
| Package | Steel Wooden Drum |
| Voltage Rating | 600/1000V |
|---|---|
| Sheath | Halogen Free Crosslinked Polyolefin |
| Service Life | More Than 30 Years |
| Samples | 2-3 Pcs |
| Application | Solar Power System |
| Conductor | Stranded Bear Copper |
|---|---|
| Rated Voltage | 0.6/1 KV |
| Insulation (1st Layer) | Mica Tape |
| Sheath | LZSH |
| Insulation | XLPE |
| Rated Voltage | 0.6/1 KV |
|---|---|
| Conductor | Stranded Bear Copper |
| Insulation (1st Layer) | Mica Tape |
| Insulation | XLPE |
| Delivery Length | Cut To Length |