| Name | Copper Conductor Cable |
|---|---|
| Core | Single Core |
| Conductor | Copper |
| Insulation | PVC Compound |
| External Sheath | None |
| Name | Copper Building Wire |
|---|---|
| Voltage | 450 / 750 V |
| Conductor | Rigid Conductor |
| Insulation | PVC Compound |
| External Sheath | Without |
| Name | Copper Building Wire |
|---|---|
| Core | Single Core |
| Conductor | Rigid Conductor |
| Insulation | PVC Insulation |
| External Sheath | Without |
| Name | Residential Copper Wire |
|---|---|
| No. Of Conductor | Single Core |
| Cable Shape | Round |
| Conductor | Flexible Conductor |
| Insulation | PVC Compound |
| Name | Copper Building Wire |
|---|---|
| Usage | Home Application |
| Strands | 50 Strands |
| Standard | CCC Standard |
| Insulation | PVC Compound |
| Rate Voltage | 300/500 V |
|---|---|
| Conductor Material | Bear Copper Solid Or Strand |
| No. Of Conductor | 3 Core |
| Insulaton | PVC |
| Inner Sheath | PVC |
| Rated Voltage | 300/500V |
|---|---|
| No. Of Cores | 2-5 Core |
| Temperature Range | -5 To +70°C |
| Conductor Material | Cu-conductor |
| Cable Flexibility | Flexible |
| No. Of Cores | Single Core |
|---|---|
| Voltage | Up To 750 V |
| Conductor | Bare Copper |
| Insulation | PVC |
| Package | Coil |
| Rated Voltage | Up To 750 V |
|---|---|
| Conductor | Bear Copper |
| No. Of Conductor | From 1 To 5 Cores |
| Insulation | PVC Compound |
| Operating Temperature | 70 °C |
| Rated Voltage | 300/500 V |
|---|---|
| Conductor | Copper Conductor |
| Conductor Type | Solid |
| Insulated | PVC Compound |
| Temperature Rating | - 5 ℃ ~ + 70 °C |