| Rate Voltage | 300/500 V |
|---|---|
| Conductor Material | Bear Copper Solid Or Strand |
| Number Of Conductor | 2 Core |
| Insulaton | PVC Compound |
| Standard Delivery Length | 100m/ Coil |
| Rate Voltage | 300/500 V |
|---|---|
| Conductor | Flexible Conductor |
| No. Of Conductor | 2&3 Core |
| Insulaton | PVC Compound |
| Cable Shape | Round |
| Name | Insulated Copper Wire |
|---|---|
| Certification | CE, CB, CCC |
| Conductor | Copper Conductor |
| Insulation | PVC Compound |
| External Sheath | Without |
| Name | Insulated Copper Wire |
|---|---|
| Feature | Heat Resistant |
| Conductor | Rigid Conductor |
| Insulation | PVC Insulation |
| External Sheath | Without |
| Name | Residential Copper Wire |
|---|---|
| Size | 50 Mm² |
| Color | Red |
| Insulation | PVC Insulation |
| External Sheath | Without |
| Name | Flat Copper Wire |
|---|---|
| Conductor | Single Core |
| Strands | 49 |
| Other Name | Flexible Copper Wire |
| Insulation | PVC Compound |
| Name | BVR |
|---|---|
| Usage | Home Depot |
| Strands | 50 Strands |
| Standard | IEC 60227 |
| Insulation | PVC Compound |
| Name | Copper Building Wire |
|---|---|
| No. Of Conductor | Single Core |
| Cable Shape | Round |
| Conductor | Flexible Conductor |
| Insulation | PVC Compound |
| Name | Copper Building Wire |
|---|---|
| Insulation | PVC Insulation |
| Color | Green |
| Sheath | PVC |
| Voltage | 300 / 500V |
| Name | Flexible Building Wire |
|---|---|
| Insulation | PVC Insulation |
| Conductor | Copper |
| Sheath | PVC |
| Voltage | 450 / 750 V |