| Name | Copper Building Wire |
|---|---|
| No. Of Conductor | Two Cores |
| Size | 4 Mm |
| Use | Indoor And Outdoor Use |
| Insulation | PVC Compound |
| Name | Copper Building Wire |
|---|---|
| No. Of Conductor | Two Cores |
| Size | 1.5 Mm |
| Use | Indoor And Outdoor Use |
| Insulation | PVC Compound With Mica Layer |
| Name | Stranded Electrical Wire |
|---|---|
| No. Of Conductor | Two Cores |
| Size | 1 Mm |
| Cable Shape | Round |
| Insulation | PVC Compound With Mica Layer |
| Manufacturing Standard | 60227 IEC 07 |
|---|---|
| Category | H05V2-U |
| Conductor | Cu-conductor |
| Insulation | Heat Resistance PVC |
| Cable Size | 0.5-2.5 Mm2 |
| Category | H05V2-K |
|---|---|
| Max. Operating Temperature | 90°C |
| No. Of Cores | Single Core |
| Conductor | Cu-conductor |
| Package | Coil |
| Packaging | Coil / Drum |
|---|---|
| Rate Voltage | 300 / 500 V |
| Sheath | PVC |
| Conductor | Copper Conductor |
| Number Of Cores | 5 Core |
| Rate Voltage | 300/500 V |
|---|---|
| Conductor Material | Bear Copper Solid Or Strand |
| Number Of Conductor | 4 Core |
| Insulaton | PVC |
| Inner Sheath | PVC |
| Rate Voltage | 300/500 Volts |
|---|---|
| Conductor | Bare Copper Class 5 |
| Number Of Conductor | 2 To 5 |
| Insulation | PVC |
| Package | Roll |
| Name | Copper Building Wire |
|---|---|
| Cable Shape | Round |
| Conductor | Rigid Conductor |
| Insulation | PVC Compound |
| Sheath | None |
| Name | Copper Conductor Cable |
|---|---|
| Cable Shape | Round |
| Conductor | Rigid Conductor |
| Insulation | PVC Compound |
| External Sheath | None |