| Working Temperature | 70 Celsius |
|---|---|
| Category | Building Wire |
| Use | Indoor And Outdoor Use |
| Standard Delivery Length | 100 Meters Per Coil |
| Rate Voltage | 300 / 500 V |
| Use | Indoor And Outdoor Use |
|---|---|
| Jacket Material | None |
| Rate Voltage | 450/750V |
| Used For | Wiring Installation, Electrical Connections, Power Supply,Domestic Decoration |
| Standard Delivery Length | 100 Meters Per Coil |
| Nominal Voltage | 0.6/1 KV |
|---|---|
| Core Insulation | PVC |
| No. Of Conductor | From 1 To 5 |
| Outer Sheath | PVC |
| Conductor Material | Bare Copper Class 2 |
| Sheath | PVC / LSHF |
|---|---|
| Conductor Shape | Round Or Sector |
| Outer Sheath | PVC |
| Flame Retardant Grade | IEC 60332-1 |
| Conductor Material | Copper With 99.95 Purity |
| Flexible | Yes |
|---|---|
| Operating Temperature | 70 °C |
| Insulation Material | PVC |
| Color | Black/ Red/ Blue/ Yellow/ Green/ White |
| Standard | IEC 60502 |
| Shielding | Unshielded |
|---|---|
| Color | Yellow |
| Working Temperature | 70 Celsius |
| Insulation Material | PVC |
| Cable Shape | Round |
| Use | Indoor And Outdoor Use |
|---|---|
| Cable Shape | Round |
| Shielding | Unshielded |
| Color | Blue |
| Conductor Material | Copper With 99.95% Purity |
| Voltage | 0.6/1 KV |
|---|---|
| Core Insulation | XLPE |
| No. Of Cores | 3 Core + Earth |
| Armour | Galvanized Steel Tape |
| Conductor | Stranded Class 2 To IEC 60228 |
| No. Of Cores | Single Core |
|---|---|
| Voltage | Up To 750 V |
| Conductor | Bare Copper |
| Insulation | PVC |
| Package | Coil |
| Packaging Details | coil |
|---|---|
| Delivery Time | 7/ 15 working days |
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Place of Origin | Shenzhen,China (Mainland) |
| Brand Name | CTT cable |