| Flame Retardant Rating | IEC60332-3-22, IEC60332-3-23, IEC60332-3-24 |
|---|---|
| Package | Wood Coil Strand |
| Outer Sheath | PVC/PE |
| Customized | Acceptable |
| Fire Barrrier | Mica-tape |
| Flexible | Yes |
|---|---|
| Insulation Material | PVC |
| Temperature Range | -40°C To +90°C |
| Standard | IEC 60502 |
| Color | Black/ Red/ Blue/ Yellow/ Green/ White |
| Sample | Available |
|---|---|
| Marking | Laser Printing |
| Cores | 1core, 2 Cores, 3 Cores, 3+1core, 3+2cores, 4cores, 5Cores |
| Minimum Order | Negotiable |
| Halogen Free | Available |
| Color | Black/ Red/ Blue/ Yellow/ Green/ White |
|---|---|
| Flexible | Yes |
| Operating Temperature | 70 °C |
| Temperature Range | -40°C To +90°C |
| Insulation Material | PVC |
| Conductor Material | Copper With 99.95% Purity |
|---|---|
| Color | Black |
| Rate Voltage | 450/750V |
| Shielding | Unshielded |
| Use | Indoor And Outdoor Use |
| Nominal Voltage | 0.6/1 KV |
|---|---|
| Core Insulation | PVC |
| No. Of Conductor | 3 Core + Earth |
| Outer Sheath | PVC |
| Conductor Material | Bare Copper Class 2 |
| Nominal Voltage | 0.6/1 KV |
|---|---|
| Core Insulation | PVC Compound |
| No. Of Conductor | 2 Core |
| Outer Sheath | PVC Compound |
| Conductor Material | Bare Copper To IEC 60228 Cl. 2 |
| Nominal Voltage | 0.6/1 KV |
|---|---|
| Core Insulation | PVC Compound |
| No. Of Conductor | 3 Core |
| Outer Sheath | PVC Compound |
| Conductor Material | Bare Copper Class 2 |
| Nominal Voltage | 0.6/1 KV |
|---|---|
| Core Insulation | PVC |
| No. Of Conductor | 4 Core |
| Outer Sheath | PVC |
| Conductor Material | Bare Copper To IEC 60228 Cl. 2 |
| Voltage | 0.6/1 KV |
|---|---|
| Core Insulation | PVC |
| No. Of Cores | 2 |
| Armour | Galvanized Steel Tape |
| Conductor | Stranded Class 2 To IEC 60228 |