| Sheath Material | Low Smoke Halogen Free Sheathed |
|---|---|
| Operating Temp | 90 Degree |
| Core No | 1, 2, 3, 4, 3+1, 3+2, 4+1, 5 Cores |
| Armoured Type | Unarmoured Or Steel Tape Armoured |
| Rate Voltage | 0.6/1 KV |
| Number Of Cores | Single Core/Multi Core |
|---|---|
| Conductor Size | Varies |
| Conductor Screen | Copper Wire(SWA)/Copper Tape(CWA) |
| Conductor | Copper |
| Temperature Rating | -15°C To 70°C |
| Voltage | 0.6/1 KV |
|---|---|
| Outer Sheath | PVC |
| Sheath Material | PVC |
| Rated Voltage | 0.6/1kV |
| Installation Type | Direct Burial/Conduit |
| Usage | Theatre, Power Station, Mall, Hospital, Hotel, School |
|---|---|
| Product Model | LSZH Power Cable |
| Armoured Type | Unarmoured Or Steel Tape Armoured |
| Conductor | Stranded Copper |
| Package | Drum |
| Outer Sheath | PVC |
|---|---|
| Conductor Material | Copper/Aluminum |
| Installation Type | Direct Burial/Conduit |
| Feature | Fire Resistant |
| Conductor | Copper |
| Color | Black/ Red/ Blue/ Yellow/ Green/ White |
|---|---|
| Standard | IEC 60502 |
| Insulation Material | PVC |
| Temperature Range | -40°C To +90°C |
| Operating Temperature | 70 °C |
| Conductor Screen | Copper Wire(SWA)/Copper Tape(CWA) |
|---|---|
| Installation Type | Direct Burial/Conduit |
| Feature | Fire Resistant |
| Sheath Material | PVC |
| Outer Sheath | PVC |
| Used For | Wiring Installation, Electrical Connections, Power Supply,Domestic Decoration |
|---|---|
| Jacket Material | No |
| Category | Building Wire |
| Standard Delivery Length | 100 Meters Per Coil |
| Working Temperature | 70 Celsius |
| Number Of Cores | Single Core/Multi Core |
|---|---|
| Temperature Rating | -15°C To 70°C |
| Sheath Material | PVC |
| Core Insulation | PVC Compound |
| Conductor Material | Copper/Aluminum |
| Number Of Cores | Single Core/Multi Core |
|---|---|
| Outer Sheath | PVC |
| Rated Voltage | 0.6/1kV |
| Feature | Fire Resistant |
| Temperature Rating | -20°C To 70°C |