| Working Temperature | 70 Celsius |
|---|---|
| Color | Yellow |
| Category | Building Wire |
| Conductor Size | 1core*4mm2 |
| Conductor Type | Stranded Conductor |
| Category | H05V-U |
|---|---|
| Conductor | Bare Copper Cl.1 |
| Voltage | 300/500 V |
| Insulation | Polyvinyl Chloride |
| Manufacturing Standard | 60227IEC05 |
| Rated Voltage | 0.6/1 KV |
|---|---|
| Fire Barrier | Mica-Tape |
| No. Of Cores | 2 Core |
| Insulation | XLPE |
| Sheath | LSZH |
| Shielding | Unshielded |
|---|---|
| Standard Delivery Length | 100 Meters Per Coil |
| Category | Building Wire |
| Color | Yellow& Green |
| Conductor Size | 1core*4mm2 |
| Conductor | Strand Bear Copper |
|---|---|
| Rate Voltage | 0.6/1 KV |
| Insulation | Mica Tape |
| Heavy Duty | 750 V |
| Sheath | Copper Metallic Sheath |
| Rate Voltage | 0.6/1 KV |
|---|---|
| Conductor | Strand Bear Copper |
| Heavy Duty | 750 V |
| Insulation | Mica Tape |
| Light Duty | 500 V |
| Product Model | LSZH Power Cable |
|---|---|
| Core No | 1, 2, 3, 4, 3+1, 3+2, 4+1, 5 Cores |
| Armoured Type | Unarmoured Or Steel Tape Armoured |
| Insulation | XLPE |
| Rate Voltage | 0.6/1 KV |
| Shielding | Unshielded |
|---|---|
| Insulation Material | PVC |
| Standard Delivery Length | 100 Meters Per Coil |
| Rate Voltage | 300 / 500 V |
| Color | Yellow |
| Category | H05V2-K |
|---|---|
| Max. Operating Temperature | 90°C |
| No. Of Cores | Single Core |
| Conductor | Cu-conductor |
| Package | Coil |
| Rate Voltage | 0.6/1 KV |
|---|---|
| Conductor | Bare Copper Class 2 |
| Light Duty | 500 V |
| Insulation | Mica Tape |
| Heavy Duty | 750 V |