| Used For | Wiring Installation, Electrical Connections, Power Supply,Domestic Decoration |
|---|---|
| Category | Building Wire |
| Conductor Material | Copper With 99.95% Purity |
| Shielding | Unshielded |
| Working Temperature | 70 Celsius |
| Conductor | Stranded Copper Conductor |
|---|---|
| Minimum Bending Radius | Flexed: 12 X Overall Diameter |
| Rated Voltage | 450/ 750V |
| Category | Control Cable |
| Test Voltage | 4000 V |
| Shielding | Unshielded |
|---|---|
| Standard Delivery Length | 100 Meters Per Coil |
| Category | Building Wire |
| Color | Yellow& Green |
| Conductor Size | 1core*4mm2 |
| Nominal Voltage | 0.6/1 KV |
|---|---|
| Core Insulation | PVC |
| No. Of Conductor | 3 Core + Earth |
| Outer Sheath | PVC |
| Conductor Material | Bare Copper Class 2 |
| Nominal Voltage | 0.6/1 KV |
|---|---|
| Core Insulation | PVC Compound |
| No. Of Conductor | 2 Core |
| Outer Sheath | PVC Compound |
| Conductor Material | Bare Copper To IEC 60228 Cl. 2 |
| Conductor Type | Stranded Conductor |
|---|---|
| Working Temperature | 70 Celsius |
| Color | Green |
| Category | Building Wire |
| Shielding | Unshielded |
| Nominal Voltage | 0.6/1 KV |
|---|---|
| Core Insulation | PVC Compound |
| No. Of Conductor | Single Core |
| Outer Sheath | PVC Compound |
| Conductor Material | Bare Copper To IEC60228 Cl.2 |
| Nominal Voltage | 0.6/1 KV |
|---|---|
| Core Insulation | PVC Compound |
| No. Of Conductor | 3 Core |
| Outer Sheath | PVC Compound |
| Conductor Material | Bare Copper Class 2 |
| Nominal Voltage | 0.6/1 KV |
|---|---|
| Core Insulation | PVC |
| No. Of Conductor | 4 Core |
| Outer Sheath | PVC |
| Conductor Material | Bare Copper To IEC 60228 Cl. 2 |
| Color | Green |
|---|---|
| Rate Voltage | 450/750V |
| Conductor Material | Copper With 99.95% Purity |
| Jacket Material | None |
| Standard Delivery Length | 100 Meters Per Coil |