| Velocity Of Propagation | 80% |
|---|---|
| Nominal Capacitance | 56 PF/m |
| Cable Type | RG 59/U |
| Conductor Material | Solid Bare Copper |
| Conductor Gauge | 22 AWG (0.64 Mm ) |
| Conductor | Bear Copper/ Copper-clad Steel |
|---|---|
| Dielectric | Low Density PE |
| 1st Shield | Al Foil Bonded |
| 2nd Shield | Al-Mg Braid Wire |
| 3rd Shield | Al Foil Non Bonded |
| Number Of Conductors | 1 |
|---|---|
| Operating Voltage | 600V |
| Conductor | Bare Copper Flexible Conductor |
| Insulation Material | Polychloroprene (PCP) |
| Packaging Details | Cut to length |
| Conductor | Annealed Stranded Bare Copper |
|---|---|
| Temperature Range | -40°C To +90°C |
| Voltage | Not Exceeding 600 Volt AC |
| Packaging | Reel |
| Packaging Details | roll in box |
| Voltage Rating | 600/1000V |
|---|---|
| OEM | Accepted |
| Cable Conductor | Tinned Copper Wire According To Class 5 Of 60228 |
| Samples | 2-3 Pcs |
| Using For | Solar Panel |
| Business Type | Manufacturer |
|---|---|
| Copper Pure | ≥ 99.9% |
| Other | Copper Core |
| Package | Wood Coil Strand |
| Function | High Temperature Resistant |
| Rate Voltage | 300/300V, 300 / 500 V, 450/750V |
|---|---|
| Conductor Type | Soild Or Stranded Conductor |
| Conductor Size | 0.5-25mm2 |
| Category | Building Wire |
| Used For | Wiring Installation, Electrical Connections, Power Supply,Domestic Decoration |
| Outer Sheath | PVC/PE |
|---|---|
| Copper Pure | ≥ 99.9% |
| Flame Retardant Rating | IEC60332-3-22, IEC60332-3-23, IEC60332-3-24 |
| Other | Copper Core |
| Color | Black OR Customized |
| Conductor Type | Stranded |
|---|---|
| Conductor Material | Aluminium Alloy |
| Application | Overhead |
| Certificate | ISO9001 &ISO14001 |
| Place of Origin | China mainland |
| Outer Sheath | PVC/PE |
|---|---|
| Certifications | TUV, RoHS, IEC |
| Customized | Acceptable |
| Copper Pure | ≥ 99.9% |
| Business Type | Manufacturer |